ПрАТ «Немирівське РП "Агромаш"

Код за ЄДРПОУ: 03567374
Телефон: 0433 122730
e-mail: agromashn@i.ua
Юридична адреса: 22800, Вінницька обл. м. Немирів, вул. Соборна 208
 
Дата розміщення: 26.04.2018

Річний звіт за 2017 рік

XI. Опис бізнесу

Важливі події розвитку (у тому числі злиття, поділ, приєднання, перетворення, виділ); У 1933 роцi утворилась Немирiвська машино-тракторна станцiя (МТС) по обслуговуванню сiльського господарства, яка в 1938 роцi реорганiзована в ремонтно-технiчну станцiю (РТС) i в свою чергу в 1961 роцi перетворена в районне вiддiлення "Сiльгосптехнiка". ВАТ "Немирiвське РП "Агромаш" засноване вiдповiдно до рiшення засновника - ФДМУ по Вiнницькiй областi вiд 30.10.1995 р. №1321-К в процесi приватизацiї державної власностi. У вiдповiдностi до вимог Закону України "Про акцiонернi товариства" та рiшення Загальних зборiв акцiонерiв вiд 30 червня 2011 року протокол № 1 Товариство змiнило органiзацiйно-правову форму на публiчне акцiонерне товариство та найменування на Публiчне акцiонерне товариство "Немирiвське районне пiдприємство "Агромаш".
Вiдповiдно рiшення загальних зборiв товариства вiд 28.04.2016 року було змiнено тип i найменування товариства на ПРИВАТНЕ АКЦIОНЕРНЕ ТОВАРИСТВО "НЕМИРIВСЬКЕ РАЙОННЕ ПIДПРИЄМСТВО "АГРОМАШ", та скорочене ПРАТ "НЕМИРIВСЬКЕ РП "АГРОМАШ".
Злиття, подiлу, приєднання та видiлу в iсторiї розвитку Товариства не вiдбувалось.
організаційна структура емітента, дочірні підприємства, філії, представництва та інші відокремлені структурні підрозділи із зазначенням найменування та місцезнаходження, ролі та перспектив розвитку, зміни в організаційній структурі відповідно до попередніх звітних періодів; Товариство має таку органiзацiйну структуру : - цех по капiтальному ремонту паливної апаратури всiх марок; - цех по вiдновленню запасних частин; - майстерня; - СТО; - лiнiйно-монтажна станцiя по ремонту i технiчному обслуговуванню. Фiлiй та дочiрнiх пiдприємств немає. Змiни в органiзацiйнiй структурi Товариства в звiтному роцi не вiдбувались.
середньооблікова чисельність штатних працівників облікового складу (осіб), середня чисельність позаштатних працівників та осіб, які працюють за сумісництвом (осіб), чисельність працівників, які працюють на умовах неповного робочого часу (дня, тижня) (осіб), фонду оплати праці. Крім того, зазначаються факти зміни розміру фонду оплати праці, його збільшення або зменшення відносно попереднього року. Зазначається кадрова програма емітента, спрямована на забезпечення рівня кваліфікації її працівників операційним потребам емітента; Середньооблiкова чисельнiсть штатних працiвникiв облiкового скдаду- 7 осiб. Позаштатних працiвникiв немає, працюючих на умовах неповного робочого часу – немає. Фонд оплати працi за звiтний рiк склав 353,1 тис.грн., Фонд заробiтної плати збiльшився на 163,4тис.грн. порiвняно з попереднiм роком за рахунок зростання рiвня мiнiмальної заробiтної плати в країнi. Кадрова програма,спрямована на забезпечення рiвня квалiфiкацiї працiвникiв операцiйним потребам виробництва в звiтному роцi не затверджувалась. Iснуючий рiвень квалiфiкацiї та досвiд роботи працiвникiв Товариства вiдповiдав вимогам виробництва.
належність емітента до будь-яких об'єднань підприємств, найменування та місцезнаходження об'єднання, зазначаються опис діяльності об'єднання, функції та термін участі емітента у відповідному об'єднанні, позиції емітента в структурі об'єднання; Емiтент не належить до будь-яких об'єднань пiдприємств.
спільна діяльність, яку емітент проводить з іншими організаціями, підприємствами, установами, при цьому вказуються сума вкладів, мета вкладів (отримання прибутку, інші цілі) та отриманий фінансовий результат за звітний рік по кожному виду спільної діяльності; Емiтент не проводить спiльної дiяльностi з iншими органiзацiями, пiдприємствами, установами
будь-які пропозиції щодо реорганізації з боку третіх осіб, що мали місце протягом звітного періоду, умови та результати цих пропозицій; Пропозицiй щодо реорганiзацiї товариства з боку третiх осiб не було.
опис обраної облікової політики (метод нарахування амортизації, метод оцінки вартості запасів, метод обліку та оцінки вартості фінансових інвестицій тощо); Бухгалтерський облiк на товариствi ведеться по журнально - ордернiй формi, шляхом складання аналiтичних оборотно-сальдових вiдомостей. Пiдприємство здiйснювало бухгалтерський облiк у вiдповiдностi з «Планом рахункiв бухгалтерського облiку активiв, капiталу, зобов’язань i господарських операцiй пiдприємств та органiзацiй». Бухгалтерський облiк в цiлому проводиться з дотриманням П(С)БО та облiкової полiтики. Данi бухгалтерських рахункiв спiвставленнi в бухгалтерських регiстрах, головнiй книзi i Балансi пiдприємства.
Основнi засоби вiдображенi в облiку за фактичними витратами на їх придбання, доставку, становлення, спорудження та виготовлення. До основних засобiв вiдносяться видатки на незакiнченi роботи з капiтального ремонту, якi по його завершенню будуть вiднесенi на вартiсть вiдповiдного об'єкта з подальшою амортизацiєю. Нарахування амортизацiї основних засобiв проводиться у вiдповiдностi з українським податковим законодавством. Запаси включають сировину, матерiали, паливо, запаснi частини, незавершене виробництво, тару, готову продукцiю, МШП на складi. Запаси облiковуються по собiвартостi. Собiвартiсть запасiв включає витрати на придбання, доставку та переробку . Для розрахунку собiвартостi реалiзованої продукцiї застосовують метод конкретної iдентифiкацiї запасiв, що фактично використанi. Вартiсть незавершеного виробництва включає прямi витрати та виробничi накладнi витрати. Готова продукцiя вiдображається за виробничою собiвартiстю. Матерiальнi цiнностi, якi не мають реалiзацiйної вартостi, активами не визнаються. грошовi кошти включають суми грошей в касi i депозитiв до запитання. Дебiторська заборгованiсть вiдображається за реальною вартiстю, тобто за вирахуванням оцiнених сумнiвних боргiв. Врахування безнадiйних боргiв здiйснюється в той перiод, коли керiвництво пiдприємства визнало борги, як безнадiйнi. Дебiторська заборгованiсть за товари, виконанi роботи та наданi послуги включає заборгованiсть за реалiзованi в кредит продукцiю, товари або наданi послуги. Iнша дебiторська заборгованiсть складається iз заборгованостi, що не пов'язана з продажем продукцiї. Дохiд вiд реалiзацiї продукцiї визнається у вiдповiдностi з методом нарахув ань при вiдвантаженнi продукцiї. Доход зменшується на суму знижок та повернень продукцiї покупцями. Доход вiд надання послуг вiдображається в облiку, коли надання послуг здiйснено. Витрати на податок на прибуток включають податки, розрахованi у вiдповiдностi до дiючого податкового законодавства України, з врахуванням суттєвих тимчасових рiзниць, якi були компенсованi, або виникли у звiтному перiодi
основні види продукції або послуг, що їх виробляє чи надає емітент, за рахунок продажу яких емітент отримав 10 або більше відсотків доходу за звітний рік, у тому числі обсяги виробництва (у натуральному та грошовому виразі), середньореалізаційні ціни, суму виручки, окремо надається інформація про загальну суму експорту, а також частку експорту в загальному обсязі продажів, перспективність виробництва окремих товарів, виконання робіт та надання послуг; залежність від сезонних змін; про основні ринки збуту та основних клієнтів; основні ризики в діяльності емітента, заходи емітента щодо зменшення ризиків, захисту своєї діяльності та розширення виробництва та ринків збуту; про канали збуту й методи продажу, які використовує емітент; про джерела сировини, їх доступність та динаміку цін; інформацію про особливості стану розвитку галузі виробництва, в якій здійснює діяльність емітент, рівень впровадження нових технологій, нових товарів, його становище на ринку; інформацію про конкуренцію в галузі, про особливості продукції (послуг) емітента; перспективні плани розвитку емітента; кількість постачальників за основними видами сировини та матеріалів, що займають більше 10 відсотків в загальному об'ємі постачання, у разі якщо емітент здійснює свою діяльність у декількох країнах, необхідно зазначити ті країни, у яких емітентом отримано 10 або більше відсотків від загальної суми доходів за звітний рік; Основним видом послуг, якi може надавати ПрАТ замовникам є капiтальний ремонт паливної апаратури до тракторiв, комбайнiв та автомобiлiв, ремонт iнших вузлiв i агрегатiв сiльськогосподарської технiки. Через вiдсутнiсть ринку збуту (замовлень), коштiв на придбання запасних частин для ремонту технiки, паливно-мастильних матерiалiв, Товариство не здiйснює основної виробничої дiяльностi. Основним видом дiяльностi, за рахунок якого Товариством отримано бiльше 10 % доходiв, є надання в оперативну оренду вiльних примiщень i технiки, що не задiянi в процесi виробництва та надання послуг. Ризики, залежнiсть вiд сезонних змiн та екологiчних факторiв вiдсутня. Новi технологiї не впроваджувались. Особливостi розвитку галузi полягають в складному фiнансовому становищi пiдприємств через неплатостроможнiсть споживачi послуг та сiльгоспвиробникiв; бiльшiсть сiльгосппiдприємств знаходяться на межi банкрутства або ж зовсiм не працюють; технiка зношена; висока конкуренцiя на ринку послуг з боку приватного сектора.
основні придбання або відчуження активів за останні п'ять років. Якщо підприємство планує будь-які значні інвестиції або придбання, пов'язані з його господарською діяльністю, їх необхідно описати, включаючи суттєві умови придбання або інвестиції, її вартість і спосіб фінансування; За останнi п'ять рокiв вибуло основних засобiв на сумку 2929,2 тис. грн. 2013 роцi продано грузовий автомобiль ММЗ 554 № 08-34, що використав свiй експлуатацiйний ресурс- 15 тис.грн., станок 2Н-135- 2 тис.грн., станок круглошлiфувальний- 10 тис.грн., плуг ПЛМ 3-35 - 1 тис.грн. В 2015 роцi Товариством продано токарний станок- 8,0 тис.грн. та придбано системний блок pentium4- 5,0 тис.грн. В 2016 роцi продано ємнiсть 25 куб.м. 3,0 тис грн. В 2017 роцi важливого придбання чи вiдчуження не було. Пiдприємство не планує будь-яких значних iнвестицiй або придбання основних засобiв, пов'язаних з його господарською дiяльнiстю.
правочини з власниками істотної участі, членами наглядової ради або членами виконавчого органу, афілійованими особами, зокрема всі правочини, укладені протягом звітного року між емітентом або його дочірніми/залежними підприємствами, відокремленими підрозділами, з одного боку, і власниками істотної участі, членами наглядової ради або членами виконавчого органу, з іншого боку. За цими правочинами зазначаються: дата, сторони правочину, його зміст, сума, підстава укладання та методика ціноутворення, застосована емітентом для визначення суми правочину та за необхідності інша інформація; Правочинiв з власниками iстотної участi, членами наглядової ради або членами виконавчого органу , афiлiйованими особами у звiтному перiодi не вiдбувалось. Дочiрнiх пiдприємств та вiдокремленних пiдроздiлiв товариство немає.
основні засоби емітента, включаючи об'єкти оренди та будь-які значні правочини емітента щодо них; виробничі потужності та ступінь використання обладнання; спосіб утримання активів, місцезнаходження основних засобів. Крім того, необхідно описати екологічні питання, що можуть позначитися на використанні активів підприємства плани капітального будівництва, розширення або удосконалення основних засобів, характер та причини таких планів, суми видатків, у тому числі вже зроблених, опис методу фінансування, прогнозні дати початку та закінчення діяльності та очікуване зростання виробничих потужностей після її завершення; Орендованих основних засобiв Товариство не має. Активи утримуються за рахунок доходiв Товариства. Власнi основнi засоби пiдприємство надає в оренду. Дохiд вiд оренди за звiтний перiод становив 340,7 тис. грн.. Власнi виробничi потужностi не використовуються за призначенням через вiдсутнiсть замовлень. Всi основнi засоби знаходяться на територiї пiдприємства i утримуються за рахунок його власних коштiв. Екологiчних питань, що можуть позначитися на використаннi активiв пiдприємства немає. Капiтальне будiвництво, розширення та удосконалення основних засобiв не передбачається в зв'язку з вiдсутнiстю оборотних коштiв.
проблеми, які впливають на діяльність емітента; ступінь залежності від законодавчих або економічних обмежень; Проблеми, якi негативно впливають на дiяльнiсть пiдприємства: велика конкуренцiя на ринку послуг; постiйне зростання цiн на запчастини, енергоносiї, паливно-мастильнi матерiали; вкрай зношена технiка; спад виробництва запасних частин до вiтчизняної технiки. Недосконале податкове законодавство не дає змоги розвивати виробництво. Через нестачу обiгових коштiв неможливо впроваджувати новi технологiї, замiнити старе обладнання на нове. Фiнансовий стан промислових пiдприємств, якi є основними споживачами продукцiї емiтента, не дає їм змоги замовляти такий обсяг продукцiї, який вони потребують. Також негативно впливає на дiяльнiсть пiдприємства постiйне зростання цiн на сировину i матерiали.
Ступiнь залежностi вiд законодавчих або економiчних обмежень Товариством не вивчена.
факти виплати штрафних санкцій (штраф, пеня, неустойка) і компенсацій за порушення законодавства; Фактiв виплати штрафiв та компенсацiй за порушення чинного законодавства у звiтному перiодi не було.
опис обраної політики щодо фінансування діяльності емітента, достатність робочого капіталу для поточних потреб, можливі шляхи покращення ліквідності за оцінками фахівців емітента; Товариство працює за принципом госпрозрахунку, самофiнансування та самоокупностi. Кредитами банку у звiтному перiодi товариство не користувалося. Можливих шляхiв покращення лiквiдностi за оцiнками фахiвцiв емiтента немає.
вартість укладених, але ще не виконаних договорів (контрактів) на кінець звітного періоду (загальний підсумок) та очікувані прибутки від виконання цих договорів; Укладених i не виконаних договорiв на кiнець звiтного перiоду пiдприємство не має.
стратегія подальшої діяльності емітента щонайменше на рік (щодо розширення виробництва, реконструкції, поліпшення фінансового стану, опис істотних факторів, які можуть вплинути на діяльність емітента в майбутньому); Стратегiя подальшої дiяльностi емiтента:
1. Збiльшення обсягу послуг за рахунок здачi в оренду власних площ та примiщень, що не задiянi у виробництвi;
2. Залучення коштiв iнвесторiв для вiдновлення основних видiв дiяльностi пiдприємства.З цiєю метою подано заявки в вiддiл iновацiй районної та обласної державної адмiнiстрацiї.
опис політики емітента щодо досліджень та розробок, вказати суму витрат на дослідження та розробку за звітний рік; Витрат щодо дослiджень та розробок у звiтному перiодi не було
судові справи, за якими розглядаються позовні вимоги у розмірі на суму 10 або більше відсотків активів емітента або дочірнього підприємства станом на початок року, стороною в яких виступає емітент, його дочірні підприємства, або судові справи, стороною в яких виступають посадові особи емітента (дата відкриття провадження у справі, сторони, зміст та розмір позовних вимог, найменування суду, в якому розглядається справа, поточний стан розгляду). У разі відсутності судових справ про це зазначається; Судових справ , стороною яких виступає Емiтент або його посадовi особи протягом звiтного перiоду не було.
інша інформація, яка може бути істотною для оцінки інвестором фінансового стану та результатів діяльності емітента, у тому числі за наявності інформацію про результати та аналіз господарювання емітента за останні три роки у формі аналітичної довідки в довільній формі. Фiнансовий стан товариства є незадовiльним та потебує значних iнвестицiй на вiдновлення дiяльностi.
В 2015 роцi чистий дохiд вiд реалiзацiї продукцiї становив 67,1 тис. грн. в 2016 роцi -157,8 тис. грн., в 2017 роцi дохiд вiд реалiзацiї 267,8 тис. грн. У 2015 роцi чистий збиток становив 47,8 тис. грн. У 2016 роцi чистий збиток становив 79,6 тис. грн. За результатами фiнансово-господарської дiяльностi за 2017 рiк товариство отримало чистий прибуток в сумi 55,4 тис. грн.
На кiнець звiтного перiоду непокритий збиток на товариствi становить 317,4 тис. грн.